Wymiana opon

Zapraszamy na sezonową wymianę i wyważanie opon

wraz z komputerowym przyuczeniem czujników do samochodów Renault, Peugeot, Citroen.

Kiedy wymienić opony

wymiana opon renault peugeot citroen warszawaWielu kierowców zwykle odkłada (czytaj zapomina) wymianę opon na ostatnią chwilę, szczególnie późną jesienią może być to kłopot. Po pierwsze do warsztatów wtedy ustawiają się największe kolejki i trudno jest się umówić przed zapowiadanymi zmianami temperatur. Po drugie jeżeli wcześniej nie sprawdziliśmy stanu naszych „zimówek” może okazać się, że nie nadają się one do użycia w kolejnym sezonie. Czeka nas wtedy niezaplanowany wydatek i wydłuża się czas oczekiwania na wymianę opon.

To kiedy wymienić te opony?

Producenci zalecają takie wymiany, gdy tylko temperatura powietrza na zewnątrz spadnie poniżej 7 stopni.  A już najlepiej sprawdzać prognozy i zrobić to przed zapowiadanymi opadami śniegu.

Przed włożeniem opon do auta i udaniem się do warsztatu warto dobrze obejrzeć ogumienie. Sprawdzając czy opony równomiernie się zużyły, czy gdzieś po bokach nie ma większych przetarć, lub czy opony wyglądają podobnie. Jeżeli zauważymy nietypowe zużycia, należy baczniej przyjrzeć się zawieszeniu auta, sprawdzić geometrię. Najlepiej zlecić wykonanie usługi w warsztacie tuż przed założeniem opon.

Podczas weryfikacji dokładnie zostanie sprawdzone auto pod względem zużyć elementów zawieszenia, takich jak końcówki drążków, sworznie, wahacze, tuleje belki, amortyzatory itp.

Uwaga

Jeżeli po założeniu opon auto zaczyna ściągać, zarzucać tył na zakrętach, wtedy również należy sprawdzić ustawienie geometrii.

W naszym warsztacie oferujemy:

Wymianę kół, opon,
wyważanie,
ustawianie geometrii,
sprawdzenie zawieszenia,
zakup czy konfigurację czujników ciśnienia,
prostowanie i malowanie felg,
przechowalnie opon.