Przegląd przed zakupem

Chcesz kupić samochód, a nie znasz się na motoryzacji lub nie jesteś pewny swojego wyboru?

Wykonamy dla ciebie przegląd przed zakupem Renault Peugeot Citroen?

Jesteśmy po to aby pomóc. Sprawdzimy pojazd od strony technicznej, stan karoserii, silnika, hamulców, zawieszenia. Zbadamy grubość warstwy lakieru, przede wszystkim czy jest wszędzie taka sama.

Przegląd przed zakupem Renault Peugeot CitroenJeśli nie – oznacza to, że samochód był lakierowany, a więc uległ wypadkowi. Pojedziemy na jazdę próbną, to bardzo ważny sprawdzian samochodu. Może powiedzieć więcej o pojeździe niż najlepsza nawet ekspertyza na papierze. Nasi klienci wspomagając się naszym serwisem w weryfikacji samochodów przed kupnem, często mają możliwość zmniejszenia samej ceny zakupu o koszt wymiany części.

Przegląd przed zakupem Renault Peugeot Citroen kosztuje 123 zł. i zajmuje około godziny.

Jeżeli nie masz czasu i okazji wykonać przegląd przed zakupem sprawdź koniecznie:

Czy numery VIN są takie same, jak podane w dowodzie rejestracyjnym – nieczytelne mogą świadczyć o tym, że ktoś próbował je zacierać (auto może być kradzione). Od 2014 roku można sprawdzić historię pojazdu i faktyczne przebiegi pod tym linkiem.

Domagaj się dokumentów pojazdu i sprawdź, czy są autentyczne. Samochody wyprodukowane po 1999 roku powinny mieć kartę pojazdu z wymienionymi właścicielami (jeśli było ich kilku, to może znaczyć, że z autem jest coś nie tak), dowód rejestracyjny z wpisem o aktualnym przeglądzie technicznym i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Zapytaj też – choć to nie jest obowiązkowe – o książeczkę serwisową. Znajdziesz w niej zapisy o ewentualnych naprawach.

Jeśli kupujesz auto od osoby prywatnej

– sprawdź, czy w świetle dokumentów jest jego właścicielem lub jeśli jest pełnomocnikiem właściciela – czy ma akt pełnomocnictwa. No i czy jest on wystawiony do sprzedaży tego samochodu, który właśnie chcesz kupić. A także – czy właściciel żyje. Zdarza się bowiem, że pełnomocnik, np. druga żona, sprzedaje samochód po śmierci męża, a wtedy nie ma do tego prawa, bo pełnomocnictwo wygasa wraz ze śmiercią tego, kto je udziela.

Zawrzyj umowę na piśmie – powinna zawierać informacje o marce i typie samochodu, numer VIN, rok produkcji, dane sprzedającego i kupującego, a także sposób wydania i odebrania auta. Jeśli w samochodzie jest wyposażenie dodatkowe – nie zapomnij ustalić wcześniej, czy sprzedający wliczą je w cenę auta.

Targuj się – cena jest zwykle zawyżona, by kupujący miał satysfakcję, że coś „urwał”. Sprzedawcy, podając cenę, na ogół biorą to pod uwagę.

Jazda próbna przy zakupie auta. Na co zwrócić uwagę?

1. Podczas jazdy to Ty prowadzisz samochód, a nie właściciel. On może jedynie wyprowadzić pojazd na mniej ruchliwą drogę, ale później prowadzisz Ty.

2. Taka jazda próbna, żeby dała Ci jakieś wyobrażenie o aucie musi trwać co najmniej pół godziny i odbywać się w różnych warunkach drogowych. Musisz mieć możliwość sprawdzenia jak auto przyśpiesza na jedynce, dwójce itp. jak hamuje, jaka jest widoczność do przodu do tyłu na boki, czy siedzenie jest wygodne i jak głośny jest silnik.

3. Podczas takiej jazdy nie włączaj radia cwani sprzedawcy często włączają głośno muzykę w tych autach, w których silnik głośno pracuje.

4. Nie krępuj się pytać sprzedającego o wszystkie sprawy, nawet te najprostsze do czego służą przełączniki, jakie jest średnie spalanie.

5. Jeśli masz rodzinę jazdę próbną przeprowadź z dziećmi i żoną. Niech dokładnie obejrzą samochód i sprawdzą jak się jeździ.

Powodzenia!

P.s

Jeżeli to jednak za dużo wykonamy dla ciebie przegląd przed zakupem Renault Peugeot Citroen, zadzwoń wcześniej i umów się tel. 509-960-242.