Serwis klimatyzacji

kliMSerwis klimatyzacji w samochodach francuskich marek Renault Peugeot Citroen powinien być przeprowadzany raz do roku, podczas, którego zostaje wymieniony olej, filtr, uzupełniony czynnik chłodzący i oczyszczony układ z wody. Nasze usługi sprawią, że klimatyzacja samochodowa będzie w pełni sprawna przez cały sezon.

W ramach serwisu proponujemy:

 1. Napełnianie gazem instalacji klimatyzacji czynnikiem R134a oraz R-1234 yf serwis klimatyzacji renault peugeot citroen warszawa
 2. Wykrywanie nieszczelności
 3. Wymiany kompresorów, skraplaczy, osuszaczy, czujników ciśnienia, zaworów rozprężone, oringów
 4. Odgrzybianie klimatyzacji tj. likwidujemy brzydkie zapachy pleśni i grzybów OZONEM
 5. Wykrywanie nieszczelności
 
Zalecamy dbać o układ klimatyzacji przez cały rok. Jak to robić piszemy poniżej:
 1. Włączajmy klimatyzację przynajmniej raz w tygodniu (nawet zimą), niezależnie od własnej potrzeby ponieważ zapewnia to smarowanie kompresora i całego naprawa układu klimatyzacji renault peugeot citroen warszawaukładu klimatyzacji oraz zapobiega to jego uszkodzeniom.
 2. Kontrolujmy od czasu do czasu stan paska klinowego, sprawdzajmy czy kompresor nie wydaje podejrzanych dźwięków, jak szum łożysk czy stuki (awaria kompresora); jego zatarcie w większości samochodów może uniemożliwić kontynuowanie jazdy, gdyż ten sam pasek klinowy napędza jeszcze kilka podzespołów, takich jak alternator, wspomaganie kierownicy itp
 3. Wymieniajmy lub zalecać wymianę kabinowego filtra przeciwpyłkowego powietrza raz do roku lub co 15 tys.km.
 4. Skontrolujmy lub zlecajmy kontrolę pracy wentylatorów chłodnic.
 5. Przynajmniej raz w roku odwiedźmy profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowych celem kompleksowego i fachowego przeglądu klimatyzatora, a nie tylko uzupełnienie czynnika chłodniczego.
 6. Zlecajmy regularnie dezynfekcję układu klimatyzacji ponieważ bakterie, grzyby i inne drobnoustroje osadzają się na parowniku powodują powstawanie niemiłych woni i mogą wywołać reakcje alergiczne pasażerów samochodu.